Home Oznámení Dopis dozorčí radě SMO
Dopis dozorčí radě SMO PDF Tisk Email
Středa, 26 Leden 2011 08:32

Pan

Ing. Kajan Lubomír

předseda

Dozorčí rady městské

akciové společnosti SMO-Orlová

Okružní čp. 988

735 14 Orlová -Lutyně

 

25.1.2011

 

K projednání v Dozorčí radě společnosti SMO,m.a.s..

 

 

                 Představenstvo Bytového družstva v Orlové Vás upozorňuje na nepřijatelné navyšování

zisku v plánované ceně tepla pro rok 2010 a 2011 a posíláme Vám kopii dopisu adresované představenstvu akciové společnosti SMO,m.a.s.

 

               Zároveň požadujeme prošetřit kalkulaci ceny tepla pro rok 2011, kdy se společnost SMO, jejíž hospodaření máte dozorovat, dostává s cenou tepla 459,29 Kč/GJ bez DPH výše než Havířovská teplárenská s cenou v jednosložce 421,66 Kč/GJ bez DPH. Pokud porovnáte cenu nakupovaného tepla od ČEZ Teplárenské a dodavatele pro Havířov-Dalkii Karvinou, porovnáte délky horkovodů z Dětmarovic do Orlové a z Karviné do Havířova , dostanete obrázek jak drahá je distribuce tepla Vámi dozorované společnosti v Orlové.

 

Ve Vašem postavení zastupitele za sociální demokracii bychom očekávali , že budete více hájit ekonomické zájmy občanů Orlové, neboť dobře znáte místní sociální situaci. Z dosavadní Vaší činnosti je zřejmé ,že Vám cenová politika představenstva SMO,m.a.s. nevadí a přízeň občanů budete potřebovat zase až za 3 roky.

 

           Pokud realizuje vedení SMO,m.a.s. svůj záměr 5 000 000 Kč zisku v ceně tepla bez DPH za rok 2010 bude 50 % rodin doplácet při vyúčtování služeb za vytápění a dodávku teplé vody.

Budeme je odkazovat na vedení Města Orlové, jako jediného akcionáře společnosti SMO,m.a.s.

 

            Souběžně s tímto dopisem jsme o našem požadavku informovali vedení Města Orlová, jediného akcionáře společnosti SMO, aby Vám zvyšování zisku v ceně tepla zakázal. Budeme požadovat , aby se náklady na provoz tepelného hospodářství SMO,m.a.s. zabývalo Městské zastupitelstvo ještě v prvním pololetí tohoto roku .

Tento dopis umístíme pro své členy na webových stránkách Bytového družstva v Orlové.

 

 

Za Bytové družstvo v Orlové

 

 

Ing. Kasanová Alena                Ing. Katauer Jan

člen představenstva                předseda představenstva