Home Oznámení Novoroční dopis panu Mojžíškovi
Novoroční dopis panu Mojžíškovi PDF Tisk Email
Úterý, 25 Leden 2011 07:36

Městský úřad Orlová

místostarosta

Paed.Dr. Mojžíšek Radislav

735 14 Orlová-Lutyně

 

 

                                                                                                                                       30.12.2010

 

 

 

Vážený pane místostarosto,

 

řadu let pracujete ve vedení města jako místostarosta,máte zkušenosti z práce ve statutárních orgánech SMO,m.a.s.. Ve společném koaličním programu na další 4 roky máte spolupráci s bytovými družstvy a jste i členem Bytového družstva v Orlové. Vy i pan starosta jste v roce 2009 projevili příkladný zájem řešit stížnosti družstevníků a tak Vám jako stížnost posílám dopis čj.4397/2010 adresovaný představenstvu SMO,m.a.s. k ceně tepla pro rok 2011. Podotýkám, že nedoplatky členů našeho BD za teplo z roku 2009 dělají v současné době ještě 109 000 Kč.

                    Roky upozorňuji, že SMO,m.a.s. nakupuje teplo od ČEZ teplárenské za nejnižší cenu v ČR a neskutečně na něm vydělává, aby se mohl hradit drahý provoz akciové společnosti a nadstandardní odměny místopředsedy představenstva a všech členů statutárních orgánů. Tak vysoké distribuční náklady v ceně tepla jako má SMO,m.a.s. si nedovolí účtovat žádný dodavatel tepla z okolních měst. Na současný roční objem dodávek tepla SMO,m.a.s. kolem 300 000 GJ je výše správní režie SMO,m.a.s. přes 7 milionů korun luxus, který platí naši družstevníci. Jsou to i odpisy kolem 16 milionů Kč, kdy jako odběratelé nemáme kontrolu, co vše je do odpisů v ceně tepla zahrnuto.Je to drahá údržba v ceně tepla, kdy nedostaneme informaci zda se vůbec tepelného hospodářství týkala.Dodnes jsme nedostali informaci o výsledné kalkulaci ceny tepla za rok 2009. Jde o městskou akciovou společnost a snaha tajit podrobný rozbor kalkulace ceny jen zvyšuje podezření , že se máte čeho bát.Na písemnou žádost v souladu se zákonem 106 ji odmítl poskytnout jak pan starosta i pan Roik.(důvod- komunální politici mu nemají co přikazovat... )

               Od roku 2006 jste na fungování SMO nic nezměnili, soustavně roste cena tepla. Propásli jste šanci prodat tepelné hospodářství ČEZ-Teplárenské 90-100 milionů a opravit druhou půlku Doubravanu. V roce 2011 by cena tepla v Orlové nepřekročila 440 Kč/GJ a ne navrhovaných 506 Kč/GJ. ČEZ Teplárenská nemá již o Orlovou zájem a nemá ani peníze.

          Na petici s 2000 podpisy nám odpověděl JUDr. Luka ,že máme nejlevnější teplo v okolí, a jako trest za podání petice přišel od SMO,m.a.s. návrh ceny tepla pro 2011-zdražení o 52 Kč/GJ. Dosud jsem suploval Vaši povinnost členů Rady Města kontrolovat hospodaření SMO,m.a.s. a starat se o to, aby se občanům, kteří splácí úvěry za zateplení domů , vracely peníze za ušetřené teplo do jejich rodinných rozpočtů. Po volbách Vás to nikdy nezajímalo a vždy jste hájili ekonomické zájmy SMO,m.a.s.

Teď Vám dávám šanci zastat se občanů a jako vlastník společnosti nepřipustit zdražení tepla v roce 2011 nad 500 Kč/GJ.Dopady do rodinných rozpočtů budou citelné.

           Od roku 2011 Vám již nedám šanci uveřejňovat lži a urážky ing Roika v Orlovských novinách na adresu Bytového družstva i moji.Všechny nespokojené členy družstva, kterým budem s ohledem na vysokou cenu tepla zvedat zálohy na UT a TUV , všechny dlužníky za teplo budeme odkazovat na Vás členy Městské rady, vykonávající vlastnická práva . Vy jim vysvětlíte lépe než my jak skvěle hospodaří SMO,m.a.s. a jak moc Vám leží na srdci jejich osudy a že se mýlí. Se zájmem budu sledovat co uděláte s akciovou společností SMO,m.a.s. do čtyř let a jaký vývoj ceny tepla v Orlové připustíte. Budu mít více času a místo psaní využijí možnosti vystupovat na zasedání zastupitelstva. Dle reakcí na pana Lapšanského, jste touto formou diskuze s občany přímo nadšeni.

 

 

S pozdravem

 

 

Ing.Katauer Jan

předseda představenstva

 

Příloha :dopis čj.4397/2010