Home Oznámení
Oznámení
Nabídka pracovního místa - technik PDF Tisk Email
Pondělí, 13 Červenec 2020 08:52

Bytové družstvo v Orlové, příjme do pracovního poměru pracovníka na pozici samostatného technika dodavatelské činnosti.

Požadavkem je vysokoškolské nebo středoškolské vzdělání technického oboru (stavební, strojní, elektro). Znalost práce s lidmi, práce na PC, OS Windows 10 a Office 2016, čtení technických výkresů, zpracování smluv o dílo, kontrola prováděných stavebních prací,  vyhovující zdravotní stav pro práci v terénu. Nástup možný ihned.

Životopisy zasílejte na e-mail Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , případně doručte osobně na adresu Bytového družstva v Orlové, Masarykova třída 1326, 735 14 Orlová-Lutyně.

 
Omezení úředních jednání od 13.7.2020 PDF Tisk Email
Středa, 08 Červenec 2020 10:05

OMEZENÍ ÚŘEDNÍCH A POKLADNÍCH HODIN s účinností od 13. 07. 2020 do odvolání

S ohledem na šíření nákazy v okrese Karviná a na mimořádná opatření KHS pro Moravskoslezský kraj, bude provoz správy družstva omezen.

Úřední styk bude zajištěn zejména elektronicky či telefonicky. Pro písemnosti můžete využít poštovní schránku umístěnou v přízemí budovy č.p. 1326.

Osobní kontakty budou omezeny pouze na základě telefonické domluvy s příslušným zaměstnancem. Podmínkou osobního jednání je používání roušky a dezinfekce.

Platby nájmu lze provádět bankovním převodem na účet č. 1478946/0300, VS je č.p. domu a č. bytu (např. 101201) nebo poštovní poukázkou. Poplatky za úkony družstva pak s VS s předčíslím 2 (např. VS 2101201).

Veškeré dotazy směřujte na jednotlivé úseky správy družstva. Kontakty jsou zveřejněny na webových stránkách družstva https://www.bdorlova.cz.

 

 
Oznámení spojené s onemocněním Covid-19 PDF Tisk Email
Středa, 01 Červenec 2020 13:44

Od července 2020 budou platit přísná protiepidemická opatření v některých částech Moravskoslezského kraje

 

Epidemiologická situace v souvislosti s onemocněním covid-19 se v Moravskoslezském kraji na rozdíl od zbytku republiky protiepidemická opatření od 30. června zpřísní.

Od 1. července se ruší plošné omezení otevírací doby provozoven stravovacích služeb (restaurací, barů, diskoték apod.) v čase 23-6 h a většina republiky sundá roušky. Povinná ochrana úst a nosu plošně zůstane už jen ve zdravotnických a sociálních zařízeních, vztahuje se i na agentury domácí péče. „Důvodem je cílená ochrana zranitelných skupin obyvatel“.

V celém Moravskoslezském kraji bude nadále platit povinnost nosit roušky na hromadných akcích nad 100 osob a u osob vykonávající epidemiologicky závažné činnosti v bližším kontaktu než 1,5 metru od klienta s výjimkou stravovacích služeb.

Krajská hygienická stanice v Moravskoslezském kraji od úterý 30. června do odvolání zavádí na území obcí Karviná, Frýdek-Místek, Frýdlant nad Ostravicí, Jablunkov, Bohumín, Havířov, Orlová, Český Těšín, Třinec a všech obcí, pro které vykonávají rozšířenou působnost:

- omezení maximálního počtu osob ve stejný čas na hromadných akcích uvnitř i venku na 100 (na akcích bez hlediště je zachováván odstup mezi osobami nejméně 2 metry, k dispozici je

  dezinfekce), v případě sektorů platí maximální počet 100 osob v každém sektoru,

- roušky ve všech vnitřních prostorách staveb mimo bydliště a ve veřejné dopravě,

- na přírodních a umělých koupalištích bude ve stejný čas nejvýše 100 osob a zároveň nejvýše jeden návštěvník na 10 m2 prostorů přístupných návštěvníkům, Návštěvníci by měli

  dodržovat odstup alespoň 2 metry.

- omezení provozu provozoven stravovacích služeb v čase od 23:00 do 8:00 hodin, včetně venkovních prostor provozovny, prodej je možný výdejovým okénkem,

- vstupní filtr pacientů a zaměstnanců u vstupu do zdravotnických zařízení,

- zákaz návštěv pacientů ve zdravotnických zařízeních lůžkové péče a v sociálních zařízeních v pobytové formě s výjimkami,

- testování zaměstnanců pracujících ve zdravotnických zařízeních lůžkové péče a sociálních zařízeních v pobytové formě pomocí RT-PCR/Rapid testů,

- potvrzení o absolvování testu RT-PCR u klientů při přijmu do sociálních služeb v pobytové formě,

- omezení setkávání zaměstnanců výrobních podniků v rámci různých směn.

Mapa znázorňující aktuální epidemiologickou situaci v jednotlivých regionech ČR bude denně aktualizována zde: https://koronavirus.mzcr.cz/aktualni-epidemiologicka-situace-v-regionech-cr/.

Mimořádná opatření ministerstva a krajských hygienických stanic naleznete během dneška zde: https://koronavirus.mzcr.cz/category/mimoradna-opatreni/.

 
Odstávka teplé vody PDF Tisk Email
Středa, 01 Červenec 2020 09:00

Oznámujeme, že přerušení dodávek teplé vody a tepla z horkovodu v Orlové proběhne z důvodů plánovaných oprav

od středy 22.7.2020 od 00 hod do pátku 24.7.2020 do 10,00 hod. 
OZNÁMENÍ ke konání členských schůzí PDF Tisk Email
Čtvrtek, 25 Červen 2020 15:30

KONÁNÍ ČLENSKÝCH SCHŮZÍ OD 22.06.2020

Bytové družstvo v Orlové, v návaznosti na uvolnění krizových opatření vlády ČR, oznamuje, že s platností od 22. 06. 2020 je možné konat prakticky všechny schůze BD, neboť již není ani ve vnitřních prostorách vyžadováno dodržování dvoumetrových rozestupů. Maximální možný počet osob je stanoven na 100 osob. Nadále zůstává povinnost nosit ve vnitřních prostorách roušky a mít na schůzi k dispozici dezinfekci rukou.

 
INFO k termínu shromáždění delegátů PDF Tisk Email
Čtvrtek, 04 Červen 2020 07:08

28.05.2020 – INFORMACE K ODLOŽENÍ TERMÍNU KONÁNÍ SHROMÁŽDĚNÍ DELEGÁTŮ

 

Vážení delegáti, členové družstva,

tímto vám sdělujeme, že s odvoláním na mimořádnou situaci týkající se nouzového stavu, který byl Vládou ČR vyhlášen na území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázaným výskytem koronaviru se původně plánovaný termín konání shromáždění delegátů (dále jen „SD“) odkládá.

V současné době není jasné, jak se situace vyvine, jak vláda dále rozhodne. Pokud však nedojde k další mimořádné situaci, představenstvo plánuje svolání SD na září 2020. Termín konání SD, formou řádné pozvánky, vám bude v předstihu sdělen a společně s pozvánkou vám budou také doručeny podklady k SD.

Děkujeme za vaši důvěru i za účast na budoucím shromáždění.

Přejeme Vám mnoho zdraví.

 

Lukáš Kačáni

předseda představenstva

 

 

 
Oznámení družstva k pohybu osob PDF Tisk Email
Pondělí, 16 Březen 2020 08:35

O Z N Á M E N Í Bytového družstva v Orlové

V souladu s vyhlášením zákazu volného pohybu ode dne 16. března 2020 se doporučuje, v rámci omezení pohybu na veřejně dostupných místech a ve společných prostorách domů, pohyb pouze na dobu nezbytně nutnou.

Zákaz volného pohybu osob znamená, že již nelze konat schůze a shromáždění v domech, členské schůze ani shromáždění delegátů, a to, ani kdyby počet zúčastněných osob nepřesáhl 30.

Zákaz pohybu a pobytu mimo bydliště bez ochranných prostředků dýchacích cest (povinnost být vybaven rouškou, respirátorem, ústenkou, šátkem, šálou či jiným prostředkem, který brání šíření kapének) zavedla vláda od 19.3.2020 od 0:00.

 

 
Nový standard TV vysílání PDF Tisk Email
Úterý, 03 Duben 2018 08:01

Od března 2018 do konce roku 2020 bude probíhat přechodová fáze na nový standard v TV vysílání. Přechod  na efektivnější kódování H265/HEVC přináší zlepšení kvality vysílání a rozšíření TV programů. Pro příjem programů v DVB-T2 kódování je potřebné mít nejen televizní příjmač či set-top-box, ale musí dojít k přeladění či doplnění zesilovačů na společné televizní anténě. V případě přechodu na nový systém požádejte svého správce k podání žádanky na technický úsek. Odborná firma zjistí stav systému STA, naladí nové kanály či navrhne řešení.

Přechod na nový standard pozemního digitálního televizního vysílání – DVB-T2  a ukončení pozemního vysílání v původním kódovaní v Moravskoslezském kraji  30.4.2020!

 
Insolvence a exekuce PDF Tisk Email
Středa, 02 Prosinec 2015 14:46

Bližší informace o insolvenčních řízeních a exekucích čtěte zde.  Klikněte ZDE.

 
«ZačátekPředchozí123456789DalšíKonec»

Strana 1 z 9