Home Informace o TEPLE (ceny, SMO)
TEPLO

Rubrika informuje o cenách tepla, přístupu distibutora tepla SMO m.a.s. či zřizovatele této společnosti a to Rady města Orlové.Teplo v grafech 2015 PDF Tisk Email
Čtvrtek, 10 Březen 2016 08:53

- růst cen tepla pro vytápění  SMO m.a.s.   GRAF

- porovnání růstu cen SMO m.a.s.  a  ČEZ Teplárenská   GRAF 2000-2016          (sekundární a primární ceny)

- porovnání cen pro odběratele SMO m.a.s.  a  ČEZ Teplárenská GRAF 2013-2015   (sekundární ceny pro spotřebitelé v Orlové)

- porovnání předběžných a konečných cen SMO m.a.s.  GRAF

- porovnání cen tepla v okolních městech (podklady ERÚ)  GRAF

 

 
PENB PDF Tisk Email
Pondělí, 07 Prosinec 2015 12:21

Průkazy energetické náročnosti budov (PENB) zpracované na základě Zákona 406/2000 Sb o hospodaření s energiemi hodnotí energetickou náročnost objektu.
Energetický štítek ukazuje, jaké parametry dům splňuje a do jaké kategorie byl zařazen. Parametry Vašeho domu si prohlédněte zde. ENERGETICKÉ ŠTÍTKY (Energetický štítek obálky budovy).  Pozn.: pro některé domy ještě nezpracováno.

Uvedené štítky byly předány správcům domů, u kterých byl již zpracován PENB.

Aktualizace : 6.12.2019 zpracovány všechny PENB viz odkaz.

 
Podnět na ERÚ PDF Tisk Email
Pátek, 13 Březen 2015 10:50

BD v Orlové zaslalo podnět na ERÚ (Energetický Regulační Úřad)  zda jsou dodrženy podmínky při sjednání ceny tepelné energie a kalkulace za roky 2011,2012 a 2013.

 
Jak se (ne)odpojit od SMO PDF Tisk Email
Pátek, 13 Březen 2015 10:43

Členské schůze samospráv čp. 954 , 955 a 956 požádaly představenstvo o zveřejnění dosud marného postupu při požadavku na odpojení od dodavatele tepla SMO m.a.s.

Členská schůze přijala toto usnesení:

  • Zveřejnit uvedené skutečnosti a požadavky samospráv čp. 954-956 na webových stránkách BD v Orlové včetně odpovědí dotčených stran.
  • Vyzvat představitele města, zastupitele, Radu města, SMO a poslance Ing. Hájka, aby neblokovali požadavky občanů města připojení na jiného dodavatele, který nabízí stejné služby za mnohem příznivější ceny. Omezování konkurence vede jen k poškozování občanů a nevytváří konkurenční prostředí pro snižování reálné ceny tepla.
  • Nájemníci nesouhlasí s  vyjádření kontrolní komise BD, která písemně kritizuje snahu předsedy BD o prosazování příznivější ceny tepla pro družstevníky. Tento postup se vymyká náplni Kontrolní komise a je v rozporu se zájmy členů BD. Členové samospráv požadují oslovit Odbor kontroly Ministerstva vnitra s žádosti o posouzení, zda nedochází k omezování práva občanů na výběr dodavatele tepla.  

Domy čp.954-956 prochází primární potrubí ČEZ Teplárenská umístěné v kanálu, který je ve vlastnictví SMO m.a.s. Tento přímý průchod přes dům nabízí využít levnějšího dodavatele tepla (ČEZ T) a snížení nákladů nájemníků o desítky tísíc Kč. ČEZ T je schopná nabídnout stejné služby za mnohem příznivější ceny. Proč se tedy nepřipojit? Konkurence neschopné SMO a její jediný akcionář Rada města Orlové se brání zuby nehty.  BD v Orlové požádalo SMO m.a.s. o možnost připojení na potrubí ČEZ z procházejícím kanálu, případně o snížení ceny na úroveň ceny ČEZ Teplárenské. Po zamítavém stanovisku SMO m.a.s byla oslovena Rada Města Orlové, která  rovněž vydala 10.9.2014 záporné stanovisko o využití pozemků města. Po podzimních volbách a s nástupem nové koalice jsme se najivně domnívali, že konečně dojde ke změně k postoji Rady města k nehorázným cenám tepla v Orlové. Marně.  Nová žádost ČEZ Teplárenské dopadla u nově zvolených představitelů stejně neúspěšně.

 

 

 

 
Teplo v grafech. PDF Tisk Email
Napsal uživatel Jaroslav Mohyla   
Úterý, 24 Únor 2015 09:54

Spotřeba tepla pro vytápění od r. 1995 do r. 2014.     Klikněte ZDE

Rozdíly v cenách tepla od ČEZ Teplárenská a SMO m.a.s. r.2013 - 2014.   Klikněte ZDE

Růst rozdílů cen tepla mezi primární cenou ČEZ Teplárenská a SMO m.a.s.  r.2005 - 2014.  Klikněte ZDE

 
«ZačátekPředchozí12DalšíKonec»

Strana 1 z 2